Thread Rating:
 • 0 Vote(s) - 0 Average
PL Ogłoszenia zarządu
#1
W tym wątku będą umieszczane krótkie ogłoszenia zarządu dla graczy polskojęzycznych.
#2
W związku z planowanym w przyszłości całkowitym resetem respektu, wycofaliśmy możliwość jego kupna w naszym internetowym sklepie.
W dalszym ciągu możecie jednak kupować rangę Sponsor, skrzynki, bądź też unikalne modele prywatnych pojazdów.
Gdy będziemy pewni co do kwestii reszty elementów zawartych w sklepie - poinformujemy o tym tutaj.

Dokonaliśmy archiwizacji części tematów z forum. Ma to związek ze stopniowym przygotowywaniem forum na zmiany dotyczące funkcjonowania naszego serwera w przyszłości.
#3
W dniu dzisiejszym dokonaliśmy przeprojektowania naszego serwera głosowego Discord.
Dokonaliśmy tego m.in. ze względu na przyszłe "wyjście" serwera na scenę międzynarodową.

Nowy link do serwera: https://discordapp.com/invite/kvTBsNF

Po wejściu na serwer, możecie dokonać wyboru języków na kanale #language.
#4
W tym krótkim poście chciałbym przedstawić, jak wygląda obecna sytuacja z rozwojem serwera.

Jak dobrze wiecie, pisałem kilka dni temu, iż DevLog #3 z Project Maroon pojawi się na dniach. 

Obecnie większość z nas ma wakacje, co powoduje, iż przez większość czasu po prostu nie ma nas w domach.
Tak jest również w przypadku testerów nowego gamemode. Każdy ma swoje zajęcia i w pełni to rozumiem.

Chciałbym jednak poinformować, iż nie porzucamy prac nad nowym gamemode. Owszem, sam osobiście miałem przerwę w jego rozwoju - nie wprowadzałem nic przez prawie 3 tygodnie. Teraz jednak postanowiłem kontynuować jego rozwój. Mimo niekorzystnych dla siedzenia przy komputerze warunków atmosferycznych, będę stopniowo "pchać" nowy gamemode do przodu. 

Na początku prac nad Project Maroon wspomniałem, że będzie on skończony prawdopodobnie w 2020 roku. Wiele osób pisało, iż pewnie skończę go szybciej. Chciałbym jednak, abyście nie robili sobie nadziei na skończenie gamemode w 2019 roku. Owszem, może to się zdarzyć jeszcze w tym roku (np. na przełomie jesieni/zimy), lecz chcemy po prostu dać Wam o wiele ciekawszą rozgrywkę. Możemy zrobić jak rok temu - dać jakieś podstawy do gry i koniec, ale czy to Was znów zaciekawi? Jeśli mamy wypuszczać nowy gamemode, to niech chociaż oferuje o wiele więcej funkcji niż obecny, aby gra nie nudziła się po kilku dniach.

Nowy gamemode posiada już podstawy praktycznie każdego serwera DeathMatch: areny, zabawy (brakuje jednej), klany (brakuje przejmowania terenów), privcary, domy. Teraz skupiłem się na elementach, typu komendy, czy też panele dla graczy. Będę również zajmować się wprowadzeniem większej ilości prac oraz interakcji dla graczy. Będziecie mogli brać udział w wielu akcjach - zarówno solo, jak i w co-opie.

Wiele osób również myli pojęcia "aktualizacja", a "nowy gamemode". Aktualizacją moglibyśmy nazwać po prostu ulepszenie, wprowadzenie zmian w obecnym gamemode, na którym obecnie gracie. Tak jednak się nie dzieje. Wykonujemy zupełnie nowy skrypt od zera, dostosowując go tylko pod Wasze obecne konta. Wielu konkurencyjnym serwerom nie chce się tego robić i bazują na gotowych skryptach, więc może im iść łatwiej. My jednak postanowiliśmy, iż jeżeli mamy ratować sytuację serwera, to musimy to zrobić raz, a porządnie.

Warto zaznaczyć, iż nie wprowadzamy zmian tylko i wyłącznie na serwerze. Wraz ze zbliżeniem się do końcowego etapu tworzenia gamemode, wydamy na forum nową wersję stylu, aby również i tutaj doszło do lekkiego "ożywienia". Ostatnio wprowadziliśmy również zmiany na naszym serwerze Discord. Wiele osób po prostu się z tego śmieje, ale jeśli nowy gamemode posiada pełne wsparcie dla języka angielskiego, to wypadałoby również oferować ten język zarówno na forum, jak i na Discordzie. Może nie trafić się nikt z graczy zagranicznych, a może trafi się ta jedna, czy dwie osoby, które wejdą i skorzystają. 

Podsumowując moją wypowiedź - mimo tego, iż jest lato i ciężko jest pracować nad czymś przy komputerze, nie poddaję się i kontynuuję prace dalej. Jak tylko ekipa testerów znajdzie czas na pomoc przy przygotowaniu kolejnego DevLoga - pojawi się on jak najszybciej. Ja w międzyczasie będę wprowadzać kolejne elementy do nowego gamemode. Ze względów czysto ekonomicznych, nie będziemy wykupywać widoczności obecnego serwera na liście. Nie widzi mi się płacenie 140 zł miesięcznie tylko po to, aby zamiast 3/35 było na serwerze 15/35, z czego połowa z tych osób, to byłyby osoby losowe, niekoniecznie nawet z naszego kraju. Zakładkę Hosted wykupimy na miesiąc przed wprowadzeniem nowego gamemode.
#5

Na forum dokonano przystosowania rang pod nowy gamemode serwera.

Wprowadzone zmiany:

 • Zmiana nazwy rangi Head Admin na CEO,
 • Zmiana nazwy rangi Vice Head Admin na Administrator,
 • Zmiana nazwy rangi Admin na Moderator,
 • Zmiana nazwy rangi Eventowicz na Supporter,
 • Zmiana nazwy rangi Moderator Forum na Community Manager,
 • Zmiana nazwy rangi Moderator Zabaw na Game Mod,
 • Zmiana nazwy rangi Drogówka na SAPD,
 • Zmiana nazwy rangi Zasłużony na V.I.P.,
 • Zmiana nazwy rangi Użytkownik na User,
 • Zmiana nazwy rangi Zbanowany na Banned,
 • Zmiana kolorów i oznaczeń dla rang: CEO, Administrator, Moderator, Supporter, Community Manager, Game Mod, V.I.P.
 • Ranga V.I.P. nie będzie już przydzielana przez zarząd serwera.

Kryteria dla otrzymania rangi V.I.P.:

- Minimum 50 postów
- Minimum 1 wątek
- Maksymalnie 20% ostrzeżeń
- Minimum 1 miesiąc od daty rejestracji na forum


W związku z wprowadzanymi zmianami przedstawiamy poniżej nowy skład administracji serwera:

 critical - CEO
 Tukan - CEO
 Inl_ - CEO
 Polly - Administrator
 unm. - Administrator
 luigi9 - Moderator

Osoby mające uprawnienia do zarządzania serwerem:  critical,  Tukan,  Inl_,  Polly,  unm.

Zmiany dotyczące osób:  Inl_,  Polly,  unm.,  luigi9 zaczną obowiązywać w pełni na nowym gamemode.

Nabór na rangę Supporter zostanie zorganizowany po starcie nowego gamemode. (jeżeli będzie potrzeba)

#6
Od dnia dzisiejszego nasze forum będzie działać pod adresem psi247.com.pl.

Zmiana jest spowodowana m.in. całkowitym blokowaniem przez portale społecznościowe jakichkolwiek wiadomości zawierających link z frazą ct8, co uniemożliwiało nam promowanie forum serwera na portalach zewnętrznych.

Na ten moment stary adres forum, tj. psi.ct8.pl dokonuje automatycznego przekierowania, lecz zalecamy korzystanie już z nowego adresu.

Mogą jeszcze występować problemy np. z certyfikatem SSL. Na to nic nie poradzimy - musimy poczekać jakiś czas, aż propagacja domeny zostanie w pełni zakończona.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)